Diamenty, Brylanty – Biżuteria, Pierścionki

diamenty
inwestycyjne

W ciągu ostatnich 55 lat ceny tych cudów natury wzrosły ponad dziesięciokrotnie. Średnia roczna stopa wzrostu wyniosła około 15%. Na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia przeciętne ceny hurtowe brylantów (przezroczyste, idealnie czyste, szlif okrągły) kształtowały się na poziomie 2,7 tys. USD za karat. Dziś kamienie o idealnych parametrach, w zależności od masy, możemy kupić za 20-200 tys. USD, w zależności od masy (cena hurtowa diamentów o idealnych parametrach i masie przekraczającej 10 ct to ponad 200 tys. USD za karat).

Ze względu na wyjątkową różnorodność oferty, diamenty inwestycyjne doskonale nadają się do tworzenia kolekcji i budowania osobistej inwestycji diamentowej. Przewagą diamentów nad innymi produktami inwestycyjnymi jest ich dyskrecja, łatwość w transporcie, brak dodatkowych kosztów związanych z zarządzaniem i obsługą. W przeciwieństwie do nieruchomości czy sztuki – inwestycja w diamenty może być rozłożona na kilka kamieni dających sumarycznie docelową wartość.

Dlaczego warto inwestować w diamenty?

Prognozy wzrostu cen diamentów spowodowane m.in. mniejszym rok do roku wydobyciem.

Wzrost cen diamentów w obrocie detalicznym na poziomie kilkunastu procent w 2018 roku.

W 2019 roku i kolejnych latach na ceny diamentów wpłynie także wzrost popytu na produkty luksusowe w tym biżuterię oraz zegarki. Głównymi odbiorcami będą Stany Zjednoczone, Chiny oraz Indie. Jak podkreślają specjaliści, ożywienie jest zauważalne także na Starym Kontynencie – Europa znów zaczyna inwestować w diamenty!

Rynek diamentów w Polsce
Kilka powodów dlaczego warto teraz kupować!

W Polsce diamenty komercyjne, o klasie H/SI2 mogą być bardzo trafioną inwestycją, bo najłatwiej można je sprzedać i jest to dobry standard dla wielu jubilerów. Niemniej każdy diament jubilerski ma swoją określoną wartość i może być traktowany jako inwestycja, a im taniej go kupimy tym lepsza będzie to inwestycja. Najważniejsze żeby kupować diamenty w realnych cenach hurtowych, im bliżej źródła i bez zbędnych pośredników tym lepiej dla naszej inwestycji. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie diamentów od hurtowników takich jak Royal Diamonds, ponieważ zaopatrujemy się u największych światowych producentów diamentów, którzy kamienie sprzedają tylko dużym odbiorcom hurtowym.

Zdaniem eksperta:

Dzięki współpracy z Royal Diamonds mają Państwo pewność, że kupują diamenty w możliwie najniższych cenach bez marży całego łańcucha pośredników. Dodatkowo bardzo ważnym aspektem zakupu diamentów w profesjonalnej hurtowni jest bezpieczeństwo transakcji i gwarancja autentyczności kamieni.

Oferujemy tylko i wyłącznie diamenty posiadające międzynarodowe certyfikaty wystawione przez najlepsze laboratoria gemmologiczne na świecie – GIA – Gemmological Institute of America; HRD Antwerp, IGI – International Gemological Institute.

wybierz
diament

X